Blackjack

O nás
Členové
Koncerty
Galerie
Nahrávky
Kontakt

1. cena
v soutěži evropských kapel
na La Roche Bluegrass Festival 2011 ve Francii
"That Old Book of Mine"

více v sekci Nahrávky
Odeslat odkaz
na tyto stránky


Poslední aktuality a fotky najdete na profilu Blackjacku:Skupina prezentující bluegrass na pomezí tradičního a moderního stylu, která se na scéně evropského bluegrassu pohybuje již osmnáctým rokem.

Největšími úspěchy skupiny jsou první místo v prestižní celoevropské soutěži kapel na francouzském festivalu v La Roche-sur-Foron v roce 2011 a první cena v popularitě u publika v roce 2009 na evropském festivalu European World of Bluegrass v Holandsku.
Nejprestižnějším vystoupením pro skupinu byla účast na severoirském Appalachian & Bluegrass Music Festival v Omagh v roce 2010 po boku např. Gibson Brothers, Dale Ann Bradley a Davida Holta.


Poslední novinkou v diskografii Blackjacku je CD "That Old Book of Mine", které vyšlo v květnu 2010. Předchozí nahrávka - "No One Like You" z května 2007 - byla velmi pozitivně recenzována jak v Bluegrassových listech České bluegrassové asociace (recenze Milana Leppelta v prosinci 2007), tak zejména v celoevropském magazínu Bluegrass Europe (číslo October/November 2007). Blackjack se také objevil na titulní straně tohoto časopisu a uvnitř čísla vyšel o Blackjacku velký článek.
Dále Blackjack natočil v roce 2004 CD "Be on Time", které se v anketě České bluegrassové asociace stalo deskou roku. Debutové CD z roku 2002 nese název "...try me one more time" a dále se živé nahrávky Blackjacku objevily na sedmi kompilacích z prestižního evropského festivalu European World of Bluegrass, a to z let 2000 a 2002-2007.

V anketě Bluegrassové asociace ČR za období 2006 - 2007 Blackjack opět dosáhl na druhé místo v kategorii "kapela roku" a obhájil úspěchy z let 2001-2006. Potvrzuje tak naděje bluegrassového publika, které jej již za rok 2000 zvolilo "objevem roku"!

Blackjack hraje ve složení:

Slávek Podhráský - mandolína, zpěv
Ríša Podhráský - kontrabas, zpěv
Ondra Plucha - kytara, zpěv
Martin Kubec - banjo, zpěv

Skupina je pravidelným účinkujícím například na nejstarším evropském bluegrassovém festivalu, legendárním Banjo Jamboree (konaném nyní v Čáslavi) nebo na celoevropském festivalu European World of Bluegrass. Blackjack se objevuje na mnoha akcích v ČR a také na festivalech v Norsku, Švýcarsku, Německu, Slovensku, Maďarsku, Nizozemí...
Dále můžete Blackjack potkat v klubech po celé ČR.
Více v sekci koncerty.

hline.gif (985 bytes)
(c) Blackjack 2000 - 2012 | designed by Ondřej Kasan